Θετικός στον Κορωνοϊό διαγνώστηκε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Αργολίδος κ. Νεκτάριος στο πλαίσιο του τακτικού προληπτικού ελέγχου με rapid test.
Ο Ιεράρχης, ο οποίος είναι πλήρως εμβολιασμένος, παρουσίασε ήπια συμπτώματα της Νόσου και τέθηκε άμεσα σε απομόνωση στο Επισκοπείο της Ιεράς Μητροπόλεως, για την αποτροπή της Διασποράς του Ιού.
Να σημειωθεί, ότι ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Αργολίδος κ. Νεκτάριος, είναι ο τέταρτος κατά σειρά Μητροπολίτης που νοσεί τις τελευταίες ημέρες, από covid-19.
Views: 17